اخبار گوناگون
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
مدال طلای المپیک یک مدال شکلاتی با روکش طلا نیست که ورزشکاران فکر گازگرفتن آن به سرشان بزند. این مدال کاملا از جنس فلز است. پس چرا قهرمانان رشته های ورزشی المپیک آن را گاز می گیرند؟
آقای والچینسکی رییس جامعه بین المللی تاریخ المپیک در سال 2012 به خبرنگاران CNN گفت: به عقیده من این فقط یک پوز عکاسی است چرا که این روزها ورزشکارانی که درحال گازگرفتن مدالشان عکس میگیرند، معمولا این عکس ها را به قیمتهای هنگفتی به رسانه ها می فروشند.
ولی به نظر میرسد این همه ماجرا نباشد. برخی از صاحبنظران معتقدند گازگرفتن مدال طلا در حقیقت برمیگردد به زمانی که کابوی های امریکایی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن سکه های طلا از این روش استفا ده می کردند. سکه های تقلبی در آن زمان از سولفید آهن یا همان سنگ معدن درست می شد که سختتر از طلا بود. طبق مقیاس سختی Mohs دندان انسان از طلا سختتر و از سولفید آهن نرمتر است. بنابراین گازگرفتن سکه طلا اثری از دندان فرد را بر روی آن باقی می گذارد.
ولی اینکه مدالهای طلای المپیک از جنس طلای خالص نیست کاملا مصنوعی بودن این حرکت ورزشکاران را تایید می کند. طبق گزارش شبکه CBS فقط 1.34 درصد مدالهای طلای المپیک از طلای واقعی تشکیل شده است که در حقیقت روکش آن را شکل می دهد و بقیه مدال از نقره تمام عیار ساخته می شود. شبکه فوربس در گزارشی اعلام کرده است که این ترکیب بادوام ترین مدال را در بین مدالهای فلزی به وجود می آورد. این گزارش همچنین اعلام می کند که قیمت واقعی و وزنی یک مدال طلای المپیک 564 دلار است. با این حال اگر قرار بود ورزشکاران دلشان را به این مقدار دلار خوش بکنند دیگر شاید کسی علاقه ای به کسب مدال پیدا نمی کرد و به همین حداقل دلیل کمیته المپیک برای هر برنده مدال طلااز امریکا مبلغ 25 هزار دلار جایزه نقدی نیز در نظر گرفته است
نکته جالب اینجاست که نقره ای که برای ساخت مدالهای استفاده می شود تمام عیار و عاری از هرگونه ترکیب از مس است و در سال 2010 دیوید مولر المانی از این ترکیب اطلاعی نداشت، با گازگرفتن مدال نقره خود دندان خود را شکست تا عبرتی برای سایر مدال آوران باشد که با مدالهای خود زیاد بازی نکنند.

به نقل از واشینگتن پست


نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  [email protected]
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)