اخبار و مطالب ایالات متحده
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpgپرزیدنت ترامپ در حال ارائه طرحی به سنای آمریکاست که تحولی بزرگ را در مهاجرت قانونی به آمریکا در پی خواهد داشت
این طرح، در نظر دارد، مهاجرت قانونی اعضای خانواده افراد مقیم در آمریکا را محدود کند و برنامه لاتاری گرین کارت را حذف کند. در گزارش سی ان ان، اشاره شده است که بیشتر هدف پرزیدنت ترامپ حذف مهاجرانی است که بدون مهارت خاصی وارد امریکا می شوند و حضور آنها سودی برای کشور ندارد.
پرزیدنت ترامپ در نظر دارد سیستمی را طراحی کند که مهاجران در صورت داشتن مهارت های لازم با به دست آوردن امتیاز لازم بتوانند وارد آمریکا شوند. یعنی ورود به آمریکا فقط در صورتی که فرد شایسته آن باشد امکان پذیر شود نه به صورت قرعه کشی. گمان زده می شود، از شرطهای ورود به آمریکا دانش کافی از زبان انگلیسی و داشتن مدرک تحصیلی معینی باشد.
از سوی دیگر، این طرح علاوه بر اینکه به نظر می رسد حتی اعضای درجه یک خانواده، شامل همسر و فرزندان افراد مقیم در آمریکا را نیز در برخواهد بگیرد، در نظر دارد تا برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا را حذف و با سیستم جدید گزینشی آمریکا جایگزین سازد.
در یکی دیگر از بندهای این طرح، مهاجران، تا 5 سال نخواهند توانست از خدمات رفاه اجتماعی ایالات متحده برخوردار شوند

سناتورها، کاتن از آرکانزا و پردو از جورجیا تهیه کننده پیش نویس اولیه این طرح هستند اعلام کردند با توجه به ترکیب جمهوری خواه سنا، این طرح به احتمال زیاد به تصویب خواهد رسید. این طرح که به قانون RAISE نامیده شده است، در نظر دارد تا تعداد مهاجران به آمریکا را به 50% کاهش دهد

برای آگاهی از جزییات بیشتر این قانون در آینده، با صفحه فیسبوک ما در اینجا همراه باشید


نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  [email protected]
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)