تست
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
دعوا بر سر 'دوست پسر' دختر آمریکایی را به کام مرگ کشاند

نوجوانانی که تابوت ربه‌کا سدویک را حمل می‌کنند تی‌شرت‌های مبارزه با قلدری و ارعاب در مدارس را بر تن کرده‌اند

پلیس فلوریدا، دو دختر ۱۴ و ۱۲ ساله را به اتهام ارعاب و اذیت و آزار همکلاسی‌شان به طور موقت بازداشت کرد. این دو دانش‌آموز در ارتباط با خودکشی ربه‌کا سَدویک احضار شدند.

پلیس می‌گوید این دو دختر ربه‌کا را به مدت یکسال از طریق ارسال پیام‌های تهدیدآمیز اینترنتی و تلفنی و حتی در دو مورد به طور فیزیکی آزار داده‌اند تا آنجا که ربه کا سپتامبر گذشته خود را از بالای یک ساختمان ۹ طبقه به پایین پرتاب کرد و درگذشت.

بعد از آن پلیس جنایی در کامپیوتر و تلفن ربه کا پیامی پیدا کرد که در آن این دختر نوجوان یک روز قبل از خودکشی، به دوست پسر سابقش نوشته بود "دیگر نمی تواند این وضع را تحمل کند".

علت اذیت و آزار ربه‌کا توسط همکلاسی‌هایش هم اختلاف بر سر همین پسر عنوان شده است. پسری که پیش‌تر دوست‌پسر ربه‌کا و اکنون دوست‌پسر همکلاسیِ بازداشت شده‌اش است.

پلیس همچنین در رایانه شخصی ربه‌کا یافت که او در فضای اینترنت دست کم توسط ۱۵ هم کلاسی سابقش مورد اذیت و آزار و استهزاء و تمسخر قرار گرفته است.

پلیس فلوریدا بعد از پرس و جو از دختران دانش آموز، آنها را به نزد خانواده‌هایشان بازگردانده اما کلانتر این ناحیه از فلوریدا گفته که هر دو آنها با اتهام اذیت و آزار و تهدید اینترتی روبرو هستند.

در پیام‌هایی که این دو دانش آموز به ربه‌کا سَدویک ارسال کرده بودند آمده بود: "من نمی دونم تو چرا خودت رو نمی کشی." "تو باید بمیری".

هر ساله صدها هزار دانش آموز آمریکایی توسط همکلاسی‌هایشان مورد اذیت و آزار احساسی، کلامی، جسمی قرار می‌گیرند و آن طور که سایه لیقوانی، مددکار اجتماعی مقیم لس‌آنجلس می‌گوید، ارعاب و رفتار پرخاشگرانه در میان دانش آموزان یکی از مشکلات جدی آموزش و پرورش در آمریکا محسوب می‌شود.

"بررسی ها نشان می‌دهند که روزانه حدود ۱۶۰ هزار دانش آموز آمریکایی ادعا می‌کنند توسط یکی از هم مدرسه‌ای‌هایشان مورد تمسخر و استهزاء قرار گرفته‌اند. 'بولی‌اینگ' (Bullying) یا رفتار پرخاشگرانه می‌تواند به صورت کلامی، جسمی و یا حتی از طریق اینترنت و تلفن صورت بگیرد. بی‌میلی به حضور در مدرسه و عدم تمایل به درس خواندن، معمولا نشانه اصلی مورد ارعاب، استهزاء و قلدری قرار گرفتن در محیط مدرسه است و تخمین زده می‌شود که ۸۶ هزار از غیبت‌های روزانه دانش‌آموزان در آمریکا هم به همین علت صورت بگیرد."

به گفته این مدد‌کار اجتماعی، از آنجا که ممکن است برای هر دانش‌آموزی در هر نقطه جهان چنین مواردی در مدرسه روی دهد، بهترین توصیه برای والدین این است که با آگاهی یافتن از مشخصات این پدیده و خواندن کتاب‌هایی در ارتباط با راه‌های مواجهه با آن، تلاش کنند به فرزندان خود کمک کنند.

 

 

اگر چه هنوز در بسیاری از ایالت‌های آمریکا، جرمی تحت عنوان قلدری یا ارعاب در محیط مدرسه تعریف نشده است، اما در سالهای اخیر آموزش و پرورش آمریکا و بسیاری از نهادهای غیر دولتی در این کشور برای پیشگیری از وقوع چنین رفتارهای پرخاشگرایانه ای اقدام کرده اند.

این پدیده به ویژه از آن هنگام مورد توجه قرار گرفت که دو دانش آموز دبیرستانی در سال ۱۹۹۹ با اسلحه به هم کلاسی‌های خود حمله کردند و یکی از خونین‌ترین 'کشتارهای مدرسه‌ای' در تاریخ آمریکا را رقم زدند. بعد از این واقعه و با انتشار گزارش‌های پلیس، کلیک اریک هریس و دیلن کلبولد، هر دو در سابقه تحصیلی خود قربانی قلدری و ارعاب معرفی شدند.

در پژوهش‌های دیگری از این دست هم مشخص شد که برخی از قاتلان سریالی نظیر کلیک هنری لی لوکاس، که از او به عنوان بزرگترین قاتل زنجیره‌ای آمریکا یاد می‌شود، در دوران کودکی و نوجوانی توسط دوستان همسال خود مورد ارعاب و اذیت و آزار قرار گفته بود.

 
به نقل از BBC
 
 

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  [email protected]
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)